efektum
Książka o miłości i przyjaźni osób w spektrum autyzmu 2024-04-29
Śląskie

Czy osoby w spektrum autyzmu mogą zawierać prawdziwe przyjaźnie, zakochiwać się, tworzyć związki? Jak w ich wypadku wygląda dojrzewanie i pełnienie ról społecznych. O tym można przeczytać w książce „Autyzm. Miłość, przyjaźń, relacje”.

Autorki książki, Felicity Sedgewick i Sarah Douglas opisują, jak wyglądają związki osób w spektrum autyzmu na różnych etapach ich życia. Badają emocje i ich okazywanie, tworzenie więzi, trudne sytuacje życiowe oraz możliwe sposoby ich rozwiązania. Omawiają przy tym najważniejsze tematy:

  • związki we wczesnych latach życia;
  • przyjaźnie dziecięce i nastoletnie;
  • pierwsze miłości związki romantyczne i seksualne osób dorosłych;
  • związki osób LGBTQ+;
  • związki z bliższą i dalszą rodziną;
  • problemy starości.

Przewodnik po relacjach

Autyzm. Miłość, przyjaźń, relacje, oferuje również praktyczne zalecenia skierowane zarówno do osób autystycznych, jak i nieautystycznych – dotyczące tego, jak osiągnąć zdrowe i satysfakcjonujące związki międzyludzkie.

- Przewodnik po relacjach osób autystycznych na przestrzeni życia, łączący wiedzę naukową z osobistymi doświadczeniami autorek i osób w spektrum autyzmu. Wnikliwe spojrzenie na spektrum autyzmu z perspektywy związków i relacji – mówi o książce Izabela Hnidziuk-Machnica, dyrektor zarządzająca Fundacji Aleklasa,

Informacje na temat książki można znaleźć na stronie wydawnictwa Copernicus Center Press. Recenzja książki już wkrótce na naszym portalu.

Książka objęta jest patronatem przez portal Niepelnosprawni.pl i magazyn Integracja.

Ocena: 0
Wyświetleń: 180 Dodał(a): zibi2