efektum
Jasiek Folga: z motocykla na wózek, z wózka na motocykl! 2023-08-25
Śląskie

Jan Folga to były zawodnik polskiej kadry Rajdów Enduro. Trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi, w którym złamał kręgosłup. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Prawie dwa lata spędził w szpitalu na rehabilitacji, a tytanicznej walce przyświecał tylko jeden cel: powrót do jazdy na motocyklu.

Nigdy się nie poddał i udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Już 10 września na torze Słomczyn stanie na maszynie startowej Mistrzostw Polski Pit Bike SM. Jasiek będzie pierwszą osobą w Polsce, która jako niepełnosprawna przesiada się z wózka na motocykl i będzie konkurować z pełnosprawnymi zawodnikami.NAS Analytics TAG

Jak powiedział w jednym z wywiadów: - Startując w zawodach chcę pokazać, że ograniczenia mamy tylko w głowie i jesteśmy w stanie je pokonać. Niepełnosprawni też mogą jeździć na motocyklu, a nawet o tym nie wiedzą.

Po wypadku czynnie wspiera i inspiruje osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji. 10 września ty bądź wsparciem dla Jaśka i przeżyj z nim historyczną chwilę. Do zobaczenia w Słomczynie!

Ocena: 0
Wyświetleń: 272 Dodał(a): zibi2