efektum
Opaski bezpieczeństwa dla 60 seniorów 2023-06-30
Dolnośląskie
Osoby, które mają 65 lat i więcej i są mieszkańcami Głogowa od dziś mogą składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Akcja jest skierowana do mieszkańców gminy miejskiej, którzy mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.
W ramach programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do opasek bezpieczeństwa. - To taki specjalny zegarek na rękę ze specjalnymi funkcjami m.in. z przyciskiem SOS. Po jego naciśnięciu opaska alarmuje centrum ratunkowe o zagrożeniuzdrowia bądź życia seniora. Dyżurują tam wykwalifikowani ratownicy medyczni. Po otrzymaniu sygnału SOS ratownik kontaktuje się z seniorem i ustala jego sytuacje zdrowotną na podstawie m.in. wcześniej złożonej karty zdrowia przez pacjenta. Wtedy ustala dalszy plan pomocy. Może mieć ona różna formę - od wsparcia emocjonalnego po wezwanie karetki pogotowia włącznie - mówi Sylwia Pańczyk, wicedyrektor MOPS w Głogowie.
Pierwszeństwo do udziału w programie mają seniorzy znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, samotni, niepełnosprawni w wysokim stopniu niesamodzielni. Udział w programie jest bezpłatny.
Zgłoszenia należy dokonać poprzez złożenie formularza w MOPS w Głogowie przy ul. Sikorskiego 4 w terminie od 29 czerwca do 14 lipca w pokoju nr 4. Program realizowany będzie do końca bieżącego roku i obejmie 60 osób. - Na całość zadania przeznaczonych będzie ponad 44,5 tys. zł. Przy czym ponad 35,6 tys. zł to środki centralne, a ponad blisko 9 tysięcy to pieniądze z budżetu gminy miejskiej - dodała S. Pańczyk.
Więcej informacji o programie także pod nr tel. 76 727 65 14.
Ocena: 0
Wyświetleń: 429 Dodał(a): zibi2