efektum
Pieniądze są, nie ma chętnych. Programy dla osób niepełnosprawnych czekają 2023-05-17
Opolskie, Opole
Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z dużego dofinansowania, ale brakuje chętnych w powiecie prudnickim. Chodzi o dwa programy mieszkaniowe. Finansuje je Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Nie mamy zainteresowania programem "Dostępne mieszkanie" - mówi Jolanta Barska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku.

– Ten program dla osób niepełnosprawnych bądź rodziców dzieci niepełnosprawnych pozwala na to, ażeby zamienić swoje mieszkanie na takie, które będzie pozbawione barier architektonicznych. W ramach tego programu można się starać o dofinansowanie wynoszące w naszym regionie ok. 100 tys. zł.

Mimo zachęt finansowych mierne jest też w powiecie prudnickim zainteresowanie programem "Mieszkanie dla absolwenta". Adresowany jest on do niepełnosprawnych, którzy w ostatnich trzech latach ukończyli wszystkie typy szkół. Mogą otrzymać dofinansowanie wynajmu przez 36 miesięcy. W pierwszym roku dopłata wynosi 100 procent, w drugim 70, a w trzecim 40 procent kosztów najmu mieszkania, które obowiązują w danej lokalizacji.
Ocena: 0
Wyświetleń: 560 Dodał(a): zibi2