efektum
Nie brakuje ofert dla osób niepełnosprawnych. W sobotę rozpoczynają się targi pracy 2023-04-21
Warmińsko-mazurskie, Olsztyn

Niepełnosprawni z regionu będą mogli znaleźć pracę. W sobotę (22 kwietnia) w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie odbędą się Targi Aktywizacji Społeczno-Zawodowej „Kierunek Przyszłość”.

– To przede wszystkim szansa dla młodych osób – mówi Ewelina Wierzbicka, pedagog szkolny w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, koordynatorka targów.

Po zakończeniu edukacji mierzyć się będą z kolejnym ważnym krokiem w ich życiu, czyli wejściem w dorosłość. Organizacja tego wydarzenia ma na celu przybliżenie możliwości, pokazania tego w jaki sposób tę aktywizację społeczno- zawodową mogą realizować. Aby mieli szansę odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy – czy to chronionym czy otwartym.

– Osoby niepełnosprawne są doskonałymi pracownikami – uważa Mateusz Szkaradziński, dyrektor olsztyńskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Bardzo często te osoby są mocno zaangażowane i skrupulatne. Zaangażowane w pracę, którą potencjalnie mogą otrzymać. Myślę, że takie targi są potrzebne dla pracodawców i osób z niepełnosprawnością.

Ocena: 0
Wyświetleń: 191 Dodał(a): zibi2