efektum
Samodzielni niepełnosprawni. Siedem lekcji video o tym, jak na wózku pokonywać przeszkody w terenie! 2023-01-30
Śląskie

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przygotowała video-treningi pokonywania barier dedykowane osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku. Od wtorku 24 stycznia co tydzień Fundacja będzie publikować kolejne lekcje, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności. 

Treningi będzie można oglądać na Facebook/FundacjaPodajDalejotwiera się w nowej karcie oraz YouTube/PodajDalejFundacjaotwiera się w nowej karcie. Premiery o godz. 19:00.

Zajęcia przeprowadzono w Parku Samodzielności w Osadzie Janaszkowo. Umieszczono tu urządzenia i przeszkody, które imitują bariery architektoniczne napotykane w codziennym życiu. Są wysokie krawężniki, belki, podjazd i schody.

– Treningi samodzielności w terenie mają na celu naukę lub udoskonalenie technik umożliwiających bezpieczne pokonywanie przeszkód – mówi Piotr Darnikowski trener niezależnego życia, zawodnik drużyny koszykówki na wózkach KSS Mustang i reprezentant Polski w tym sporcie.

Trenerzy niezależnego życia są najlepszymi nauczycielami. Sami poruszają się na wózkach i uczą innych niepełnosprawnych jak bezpiecznie pokonywać przeszkody architektoniczne. W treningach zawsze biorą też udział asystenci, którzy asekurują podczas wykonywania zadań.

W prezentowanych zajęciach wzięli udział uczestnicy kolonii Mali Odkrywcy oraz mieszkańcy mieszkań treningowych. Wysokie krawężniki, podjazd i belki pokonywali Gabrysia, Adrian, Kuba i Łukasz, a asystowali im Małgosia i Damian. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treściami zawartymi w naszych filmach.

Pierwszą lekcję można oglądać na: https://www.youtube.com/watch?v=nIiXYkZ0FEgotwiera się w nowej karcie.
Lekcja druga już jutro (24.01), a kolejne w każdy wtorek o godz. 19:00.

Więcej o Parku Samodzielności i Osadzie Janaszkowo na https://osadajanaszkowo.pl/otwiera się w nowej karcie.

Ocena: 0
Wyświetleń: 540 Dodał(a): zibi2