efektum
Niepełnosprawni rywalizowali w turnieju piłkarskim \"Nasz Mundial\" w Lewinie Brzeskim 2022-09-23
Opolskie
Osoby niepełnosprawne z całego województwa rywalizowały w Lewinie Brzeskim w piłkarskim turnieju "Nasz Mundial". Wystartowało 15 drużyn. W ich składach znaleźli się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej czy Środowiskowych Domów Samopomocy.

 Organizujemy nasz turniej od 2017 roku i cieszy się on coraz większą popularnością - mówi Robert Laszuk, prezes stowarzyszenia "Pomóżmy im" w Lewinie Brzeskim.

- To jest największa radość patrzeć na nich, jakie oni mają zaangażowanie i tego zaangażowania bym im pozazdrościł. Chciałbym, żeby normalne dzieci ze szkół popatrzyły, jak można mieć apetyt na życie, pomimo swoich dysfunkcji ruchowych.

- Nasi podopieczni nie mogli doczekać się przyjazdu do Lewina Brzeskiego - mówi Maria Karaban, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Namysłowie.

- Chcą po prostu być ze sobą, rywalizować, czyli być na dobre i na złe. Chcą dać z siebie wszystko i to jest najważniejsze, bo nieważne jest pierwsze miejsce. Najważniejsze jest to, żeby dać z siebie wszystko, by być ze sobą, by uczyć się od siebie, bawić się ze sobą, stwarzać radosny nastrój.

Bo w tym turnieju rzeczywiście wynik nie był najważniejszy, a przede wszystkim możliwość integracji i dobrej zabawy. Radio Opole objęło patronatem to wydarzenie.
Ocena: 0
Wyświetleń: 1562 Dodał(a): zibi2