efektum
Na starcie Biegu Solnego 2022 w Ciechocinku zdrowi i niepełnosprawni uczestnicy. 2022-09-12
Kujawsko-pomorskie
Do kalendarza imprez w Ciechocinku na stałe wpisał się integracyjny Bieg Solny. Już 33. raz wystartowali zdrowi i niepełnosprawni uczestnicy.

Od lat w Ciechocinku organizowani jest Integracyjny Mini Maraton "Bieg Solny". W tym roku to już 33. edycja imprezy, która nosi imię Zbigniewa Treschera.

W kilku kategoriach wystartowali zdrowi dorośli i dzieci oraz osoby niepełnosprawne, także te na wózkach inwalidzkich. Nie zabrakło kibiców, którzy dzielnie dopingowali wszystkich uczestników, a emocji nie brakowało.

Okrążenie wózkiem elektrycznym, może nie wydaje się trudne, ale pokonanie 2 tysięcy metrów zwykłym to już wyczyn. Integracja się powiodła.
- Dzięki osobom niepełnosprawnym zapominamy o swoich problemach. Potrafią się stale uśmiechać i dodawać energii - mówi pani Katarzyna.

Pani Marta przyszła popatrzeć na start wnuka. - Warto pokazywać, że osoby niepełnosprawne, a szczególnie te na wózkach są aktywne. Często młodzi spędzają dni na krzesłach, a tu proszę, starują nawet niepełnosprawne dzieci, którym energii mogą pozazdrościć zdrowi - dodaje.

Organizatorem i pomysłodawcom Biegu Solnego jest Jerzy Szymański.

XXXIII Integracyjny Mini Maraton "Bieg Solny" w Ciechocinku

Ocena: 0
Wyświetleń: 181 Dodał(a): zibi2