efektum
Fundacja Avalon. Tydzień Seksualności projektu Sekson 2022-06-08
Śląskie
Fundacja Avalon rusza z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Ma ona na celu zajęcie się seksualnością osób z niepełnosprawnościami.

W ramach Projektu Sekson startuje druga edycja akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie rozpoczęło się 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu, i potrwa do 12 czerwca 2022 roku. Celem akcji jest przybliżenie tematów związanych z seksualnością osób z niepełnosprawnościami. W tym roku organizatorzy pochylą się szczególnie nad rehabilitacją seksualną w ujęciu interdyscyplinarnym.


Kierowniczka projektu Sekson: zapewniamy dostęp do materiałów merytorycznych


Eksperci i ekspertki Projektu Sekson przygotowują artykuły, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ ma cewnikowanie na współżycie, czy na czym polega rehabilitacja erekcji.


 


ZOBACZ: Niepełnosprawni wciąż poza rynkiem pracy. Nierówna walka ze stereotypami


 


- To już drugi Tydzień Seksualności organizowany przez Projekt Sekson. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych w temacie seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy każdej osoby bez względu na stan zdrowia - powiedziała Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon.


Więcej działań projektu Sekson


Tydzień Seksualności to tylko jedno z licznych działań, jakie Fundacja Avalon podejmuje w ramach Projektu Sekson. Najważniejszym wydarzeniem jest coroczna konferencja, podczas której specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin oraz same osoby z niepełnosprawnościami dyskutują nad różnymi aspektami rodzicielstwa i seksualności OzN. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na październik 2022.

Sekson to również liczne inicjatywy, dzięki którym powstaje baza wiedzy o seksualności, rodzicielstwie OzN czy wyszukiwarka dostosowanych gabinetów specjalistycznych oraz placówek medycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-06-07/tydzien-seksualnosci-z-projektem-sekson/
Ocena: 0
Wyświetleń: 1246 Dodał(a): zibi2