efektum
Granice są tylko w głowie! Niepełnosprawni na wózkach zawalczyli w MMA 2022-05-19
Śląskie
To była pierwsza tego typu walka w historii mieszanych sztuk walki. Niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich zawalczyli ze sobą w pojedynku na zasadach MMA!

Po raz kolejny okazuje się, że wszelkie granice istnieją tylko i wyłącznie w naszych głowach, a jeśli komuś marzy się osiągnięcie czegokolwiek, to jest w stanie to zrobić!

Walka o której piszemy odbyła się w miniony weekend na gali ABCF Fighting 23 w brazylijskim mieście Belem.

Niepełnosprawni na wózkach zawalczyli w MMA

W pojedynku tym na przeciwko siebie stanęli Geova Rodrigues Botelho i Pedro Costa. Co prawda wynik tej rywalizacji nie był najważniejszy, to sędziowie po trzech trzyminutowych rundach orzekli wygraną Costy, który nie krył wzruszenia po tym pojedynku:

“To była niezapomniana walka. Jeżdżę na wózku inwalidzkim od 14 lat i nigdy nie myślałem, że kiedyś uda mi się zawalczyć w MMA. Po raz pierwszy wpadłem na ten pomysł w 2016 roku, ale wtedy nie trenowałem. Teraz po ustaleniach z trenerami muay thai i boksu postanowiłem to zrobić. Nam, osobom niepełnosprawnym ciężko jest wejść do walki. Ja i Geova jesteśmy przyjaciółmi, ale mieliśmy też odwagę wejść do klatki. Nigdy nie zapomnę tej chwili.”

Ocena: 0
Wyświetleń: 553 Dodał(a): zibi2