efektum
Sami nie widzą i są niepełnosprawni, ale pomagają innym. Prezenty dla hospicjum w Bydgoszczy 2022-04-14
Kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz
Wychowankowie, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi ośrodka im. Braille'a w Bydgoszczy wykonali wspólnie wielkanocne kartki i ozdoby dla podopiecznych hospicjum im. Sue Ryder.

- Nasi uczniowie potrzebują stałej pomocy i wsparcia, ale i sami umieją i chcą bardzo pomagać innym, także swoim rówieśnikom. Nie trzeba ich namawiać, aby zasiedli do pracy nad wielkanocnymi podarkami dla podopiecznych z hospicjum - mówią nauczyciele z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy. W obchodzącym w tym roku swe 150-lecie ośrodku im. Braille'a uczą się dzieci niewidome i niedowidzące, są także uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną.

Od kilku lat w okresie przedświątecznym wychowankowie, pod opieką i przy pomocy nauczycieli, przygotowują ozdoby, które potem przekazują podopiecznym hospicjum Sue Ryder w Bydgoszczy. Od niedawna istnieje w szkole przy ul. Krasińskiego grupa pedagogów pod nazwą "Rękodzieła do dzieła". Jej członkowie inicjują i wykonują różnego typu rękodzieła.

Przed Świętami Wielkanocnymi dzieci w świetlicy ośrodka im. Braille'a oraz uczniowie tzw. klas życia, nauczyciele i pracownicy obsługi poświęcili wiele godzin na przygotowanie podarków dla hospicjum. 111 stroików trafił do dzieci, które są podopiecznymi hospicjum domowego - opiekuje się tam w sposób ciągły dziećmi z zespołami wad wrodzonych, ciężkimi postaciami porażenia mózgowego, chorobami nowotworowymi, a także z postępującymi chorobami metabolicznymi, neurologicznymi i nerwowo-mięśniowymi.

Wielkanocny wieniec trafi także w tym tygodniu do świetlicy hospicjum Sue Ryder w Bydgoszczy, a kartki z życzeniami zostaną przekazane do chorych przebywających w hospicjum.

Ocena: 0
Wyświetleń: 659 Dodał(a): zibi2