efektum
Potrzebne pralka, czajnik, pościel, pompa insulinowa. 2019-11-27
Śląskie, Częstochowa
W tym roku ogólnopolska akcja Stowarzyszenia Wiosna doczekała się kolejnej odsłony. Cel pozostał ten sam: pomóc ludziom chorym, samotnym, ubogim. Ich prośby i marzenia może spełnić każdy.

Organizowana raz w roku akcja ma sprawić, że potrzebujący będą mieli nie tylko lepsze święta, ale także szansę na odmianę codzienności. Na wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki mogą liczyć m.in. rodziny wielodzietne, niepełnosprawni, starsi, samotni, chorzy, ci, których dotknęło nieszczęśliwe zdarzenie losowe. Ich historie i potrzeby spisane są w specjalnej bazie rodzin. Za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy mogą wybierać tych, z myślą o których przygotują podarunki.

W bazie rodzin są mieszkańcy całej Polski, także z Częstochowy, Lelowa, Koniecpola, Przyrowa, Kłomnic, Mykanowa, Myszkowa, Żarek.

Ich marzenia są różne, często bardzo podstawowe. I tak pani Bożena i jej bliscy, pragną wreszcie mieć w domu łazienkę. Pani Zofia, która poza synem nie ma już nikogo bliskiego, potrzebuje węgla, by ogrzać dom, i stołu, przy którym można zjeść obiad czy wypić herbatę. O zapas węgla proszą również młodzi małżonkowie z problemami – Marta i Szymon. Z kolei rodzinie pani Beaty, czyli jej 67-letniej mamie i dwójce dzieci, potrzebne jest szambo, a także pościel antyalergiczna niezbędna przy chorobie 9-letniego syna. Rodzina pani Katarzyny musi wyremontować mieszkanie socjalne i zbiera materiały na odnowienie łazienki. Choremu panu Stefanowi niezbędna jest pompa insulinowa (choćby używana). Zaś pani Adriannie i jej dwóm córeczkom przydałyby się pralka i czajnik gazowy.

Baza rodzin co chwilę jest uaktualniana. Nowi potrzebujący mogą się w niej pojawiać nawet do pierwszych dni grudnia. Jeśli ktoś nie znajdzie rodzin ze swojej okolicy, może pomóc komuś z innego regionu.

Finał Szlachetnej Paczki w mikołajki

Szlachetną Paczkę może przygotować każdy - zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Popularne są składkowe pakiety przygotowane przez grupy przyjaciół i znajomych.

Ocena: 0
Wyświetleń: 686 Dodał(a): zibi2
Komentarze