efektum
Pandemia dotyka każdego z nas. Także osób niepełnosprawnych 2021-12-22
Śląskie
Trzeba zrobić wszystko, aby jak najwięcej osób niepełnosprawnych pracowało, aby przez to poczuli głębszy sens swojej egzystencji – apelują członkowie Fundacji NEURON+, która stworzyła Kodeks Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych.

Praca jest jednym z najistotniejszych czynników, który definiuje aktywność dorosłego człowieka. Zapewnia mu ona nie tylko podstawy biologicznej egzystencji, ale i ekonomicznej niezależności (choć nie zawsze). Dotyczy to zarówno osób zdrowych, jak i z niepełnosprawnościami. Trzeba więc zrobić wszystko, aby jak najwięcej osób niepełnosprawnych pracowało, aby przez to poczuli głębszy sens swojej egzystencji – apelują członkowie Fundacji NEURON+, która stworzyła Kodeks Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych i jest organizatorem Konferencji: STOP BARIEROM. Razem przeciwko wykluczeniu społecznemu.

Fundacja opracowała również raport, w którym szczegółowo analizuje rynek pracy w kontekście osób niepełnosprawnych.

Jak dziś – w trakcie pandemii – wygląda ich sytuacja na rynku pracy? Czy wykorzystanie nowoczesnych technologii to nowa szansa dla osób z niepełnosprawnościami? Co zrobić, by Kodeks Dobrych Praktyk nie był tylko naukową ciekawostką, lecz dokumentem, z którego rzeczywiście korzystają pracodawcy?

Ocena: 0
Wyświetleń: 436 Dodał(a): zibi2