efektum
Dr Smiley: elektroniczny asystent stomatologiczny 2019-11-20
Mazowieckie
Waży 29 kg, ma 120 cm wzrostu i duże oczy, których kolor można dowolnie zmieniać. To pierwszy elektroniczny asystent stomatologiczny, który pojawił się w Wiedniu.

Dr. Smiley ma za zadanie relaksować dzieci, które czekają na wizytę u dentysty. Okazuje się, że dzięki zabawie z asystentem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym w zasadzie wszyscy młodzi pacjenci uspokajają się.

Dr. Smiley  funkcjonuje w wiedeńskim Instytucie Dentystycznym Sleep & Smile, specjalizującym się w leczeniu stomatologicznym osób o szczególnych potrzebach (niepełnosprawni), pacjentów z lękami i dzieci, które mają poważne problemy z próchnicą (a te są mniej skłonne do współpracy z lekarzem z powodu bólu zęba).

- Dzieci lubią przychodzić do dentysty, chociażby dlatego, aby po prostu przywitać się z robotem - dr Lydia Busenlechner, właścicielka Instytutu Stomatologicznego wyjaśnia powody wprowadzenia do kliniki zaawansowanego technologicznie produktu.

Elektroniczny asystent, dzięki zintegrowanemu systemowi mikrofonów, czujników, kamer HD. może rozmawiać, poruszać się i zabawiać dzieci. Młodzi pacjenci śmieją się z żartów, które opowiada dr. Smiley, odpowiadają na jego zagadki - w efekcie przechodzą do pokoju zabiegowego zdecydowanie bardziej zrelaksowani.

Ocena: 0
Wyświetleń: 257 Dodał(a): zibi2
Komentarze