efektum
„Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!” – trwa kampania społeczna 2021-10-27
Śląskie

Filmy, plakaty, infografiki – te i inne tego typu materiały zostały przygotowane w ramach trwającej kampanii społecznej „Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!”. Inicjatywa będąca pomysłem Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Wrocławia.

Celem kampanii społecznej jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Wrocławia na temat rzeczywistych potrzeb osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej (ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów komunikacji miejskiej) oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnością wprowadzanych w przestrzeni publicznej (np. środkach transportu, na parkingach, w obiektach kultury, urzędach, szkołach, uczelniach, na przystankach i w biurach).

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii wzrośnie np. poziomu akceptacji i zrozumienia pasażerów wobec udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami stosowanych w pojazdach miejskiej komunikacji publicznej – zaznaczają organizatorzy. – Zależy nam na tym, aby Wrocławianie i Wrocławianki poznali oraz utrwalili podstawowe zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu stworzymy warunki sprzyjające większej aktywności społecznej, politycznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami – dodają.

Opublikowane na kanale Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w serwisie Youtube filmy mają audiodeskrypcję i tłumaczenie na język migowy.

Ocena: 0
Wyświetleń: 384 Dodał(a): zibi2