efektum
Niepełnosprawni pokolorowali Śląsk 2019-11-16
Śląskie, Bytom
Niepełnosprawni intelektualnie podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacjo-Wychowawczego w Bytomiu pokolorowali 12 śląskich miast. Dzieła tych wyjątkowych artystów znalazły się na kartach charytatywnego kalendarza Fundacji Petralana „Śląsk nie jest czarno-biały” na 2020 rok. Hasło 3. edycji kalendarza brzmi: „I eko. I logicznie”.

Kalendarz „Śląsk nie jest czarno-biały”. Niepełnosprawni pokolorowali 12 miast

Fundacja Petralana zaprezentowała swój nowy kalendarz charytatywny na 2020 rok: „Śląsk nie jest czarno-biały”.

Na kartach tego wydawnictwa znajdziemy zdjęcia z 12 miast Śląska. Miast wyjątkowych, bo pokolorowanych przez niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacjo-Wychowawczego w Bytomiu. W ich oczach Śląsk nie jest czarno-biały, tylko pełen kolorów.

– Ja po prostu lubię kolorować. To jest moja pasja i bardzo się cieszę, że ktoś będzie mógł zobaczyć moją wykonaną pracę. Po to są ilustracje, żeby pomagać dzieciom, bo jak inni potrzebują pomocy to się pomaga – mówi Gosia. – Trzeba pomagać bezwarunkowo nawet. Dobro powraca do nas - dodaje Kasia.

Prace Gosi oraz Kasi znalazły się w wydanej właśnie 3. edycji charytatywnego kalendarza Fundacji Petralana, którego hasło brzmi: „I eko. I logicznie”.

https://bytom.naszemiasto.pl/niepelnosprawni-pokolorowali-slask-do-kalendarza-prace-sa/ar/c1-7427672

Ocena: 0
Wyświetleń: 232 Dodał(a): zibi2
Komentarze