efektum
Jesteś osobą z niepełnosprawnością i uczysz się? Gdańsk udziela wsparcia finansowego 2021-08-24
Pomorskie
Od środy, 1 września można składać wnioski o dofinansowanie kosztów edukacji m.in. w szkole wyższej, w ramach programu „Aktywny Samorząd” 2021. To wsparcie dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.  

Środki na pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aplikować o dofinansowanie mogą gdańszczanki i gdańszczanie ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierający naukę: w szkole policealnej, w kolegium, w szkole wyższej, a także osoby mające przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

- Wsparcie obejmuje na przykład dopłatę do zakupu niezbędnych materiałów edukacyjnych oraz narzędzi dydaktycznych - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Można też otrzymać dofinansowanie kosztu czesnego lub przejazdów na zajęcia. Taka pomoc z pewnością się przyda.

 

Aplikuj elektronicznie

Wnioski o wsparcie oraz inne wymagane dokumenty prosimy składać do gdańskiego MOPR poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia. Można je przekazać także osobiście w Wydziale Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, 80-852 w Gdańsku lub drogą pocztową. W razie wątpliwości informacją służą pracownicy Ośrodka, pod numerem tel.: 58 320 53 45. Termin aplikowania o pomoc upływa 10 października. Szczegółowe informacje o ofercie „Aktywnego Samorządu” 2021 są dostępne na stronie MOPR w Gdańsku.

Ocena: 0
Wyświetleń: 207 Dodał(a): zibi2
Komentarze