efektum
Niepełnosprawni skoczą ze spadochronem na Helu. Avalon Extreme organizuje wyjątkowy konkurs! 2021-08-14
Mazowieckie

Prawdziwy sport jest jeden – wiedzą o tym doskonale organizatorzy konkursu #ExtremalnieInspiruje – Fundacja Avalon i projekt Avalon Extreme – którego nagrodą są trzy unikatowe skoki ze spadochronem dla osób z niepełnosprawnością. Wyłonieni zwycięzcy, już 26 sierpnia, oddadzą skoki w tandemach z doświadczonymi instruktorami Skydive Hel i wylądują na pięknej, nadbałtyckiej plaży! Wyjątkowe wrażenia oraz niesamowite widoki gwarantowane!

Niemożliwe nie istnieje

Los odebrał im szansę na chodzenie na własnych nogach, ale nie zabrał wielkich, sportowych marzeń, które właśnie mają szansę spełnić w urokliwych przestworzach Półwyspu Helskiego. Osoby z niepełnosprawnością też mogą uprawiać sporty ekstremalne i skakać ze spadochronem. Nawet jeśli poruszają się na co dzień na wózku, mają protezy, czy doświadczają innych rodzajów niepełnosprawności ruchowej.Projekt Avalon Extreme, organizując konkurs #ExtremalnieInspiruje, chce przełamać stereotypowe przekonanie, że sporty powietrzne są zarezerwowane wyłącznie dla sprawnych, a skakanie ma pokazać, że wózek nie odbiera niezależności. Dlatego ufunduje on 3 wyjątkowe vouchery na skoki ze spadochronem dla OzN w Skydive Hel. Wyłonieni zwycięzcy będą mieć możliwość oddania skoku już 26 sierpnia.

#Extremalnie Inspiruje, czyli Półwysep Helski z 4000 metrów!

Konkurs #ExtremalnieInspiruje jest skierowany wyłącznie do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej. Szczegółowe zasady konkursy określa regulamin. Konkurs trwa od 9 do 18 sierpnia. Każdy, kto chce wziąć w nim udział musi wykonać zadanie - pod postem konkursowym na profilu Avalon Extreme na Facebooku, w komentarzu należy wskazać i oznaczyć inspirującą dla uczestnika osobę, uzasadnić swój wybór w kilku ciekawych zdaniach i opatrzyć całości hashtagiem #ExtremalnieInspiruje. Po zakończeniu konkursu Organizator wyłoni trzy, jego zdaniem, najciekawsze wypowiedzi, a ich autorzy, po pozytywnej weryfikacji przez lekarza sportowego ich stanu zdrowia i predyspozycji do wykonania skoku, zostaną zaproszeni 25 sierpnia do Jastarni, by tam kolejnego dnia zrealizować nagrodę.

Osoby niepełnosprawne tak samo jak te posiadające pełną sprawność mogą spełniać swoje marzenia i przeżywać niesamowite emocje podczas skoku spadochronowego. Ani problemy z nogami, ani z rękami, ani ze wzrokiem czy słuchem nie są tu żadną przeszkodą. Dlatego organizujemy konkurs, dzięki któremu chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami mogą uprawiać najbardziej ekstremalne sporty. Wszystko jest kwestią chęci, dostępu do ośrodków sportowych do OzN i doświadczonych instruktorów. W Avalon Extreme chcemy edukować społeczeństwo i pokazać, że sport jest jeden i nie ma tu podziałów. Dlatego zapraszamy do udziału w jedynym takim konkursie osoby z niepełnosprawnościami, na które już 26 sierpnia czekają niesamowite emocje, dobra zabawa i do tego najpiękniejsze podniebne widoki Półwyspu Helskiego. Takiej nagrody się nie zapomina.

Aleksandra Kogut, koordynatorka projektu Avalon Extreme

Unikatowa nagroda i niesamowite widoki

Wszystkie z trzech ufundowanych przez organizatora skoków zostaną wykonane w tandemach. Podczas skoku, uczestnik zostanie przypięty za pomocą uprzęży do doświadczonego instruktora, który zadba o prawidłowy przebieg skoku, a zwycięzca będzie czerpał pełnię radości z wyjątkowej nagrody. Pasażer w tandemie nie musi mieć ukończonych żadnych szkoleń. Przejdzie on jedynie przed samym skokiem obowiązkowy instruktaż bezpieczeństwa. Nad całością przedsięwzięcia będzie czuwał wykwalifikowany zespół Skydive Hel, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych nad Półwyspem Helskim. Skupia on w swoich szeregach uznanych polskich tandem-instruktorów, którzy mają na swoim koncie tysiące skoków, lata doświadczeń, imponujące rekordy spadochronowe i medale Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce

Skoki spadochronowe to nie jedyny sport ekstremalny, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Ambasadorzy Avalon Extreme biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach, udowadniając, że sport jest dla każdego, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, możesz być Twoim marzeniem zawsze był skok ze spadochronu, podejmij wyzwanie i weź udział w konkursie!Wejdź na fanpage Avalon Extreme, zostaw swój komentarz i wygraj lot w przestworzach!Więcej w Regulaminie .

Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 11 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 204 mln złotych.

Ocena: 0
Wyświetleń: 201 Dodał(a): zibi2
Komentarze