efektum
Tegoroczny Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w październiku! 2021-05-28
Śląskie

Tegoroczny Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w październiku! "Mogę zapewnić, że to będzie czas uśmiechu i szczęścia. Mam nadzieję, że znowu będziemy mogli być razem" - mówi wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Maj to miesiąc, kiedy klucze do Rudy Śląskiej trafiały do rąk niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta. Przez 16 lat miasto wraz z organizacjami pozarządowymi organizowało Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych i trudno było sobie wyobrazić kalendarz miejskich wydarzeń bez tej imprezy. Jednak epidemia pokrzyżowała wiele planów. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia niestety nie doszła do skutku. Obecne obostrzenia również nie pozwoliły na swobodną organizację wydarzenia w zwyczajowym terminie.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz rudzkich organizacji pozarządowych spotkali się w Dziennym Domu "Senior-WIGOR" aby omówić szczegóły dotyczące tegorocznej edycji TGON. Jak się okazuje, tegoroczny Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w październiku!

- Pełni sił, zaangażowania i radości spotkaliśmy się w Dzienny Dom "Senior-WIGOR" w Rudzie Śląskiej, by omówić szczegóły tegorocznego TGON. Ogromnie się cieszę, mogąc zapowiedzieć, że rozpocznie się on 4 października. Liczymy na to, że wszyscy będziemy mogli wziąć udział osobiście w tej imprezie, ale jeśli sytuacja epidemiczna na to nie pozwoli, to spotkamy się wirtualnie - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych zostanie zainicjowany wyjątkowym wydarzeniem – jubileuszem 35-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

- Nie zabraknie też innych atrakcji, w które obfitowała impreza, ale pozwólcie Państwo, że nie będę zdradzała od razu wszystkich szczegółów. Mogę jednak zapewnić, że to będzie czas uśmiechu i szczęścia. Mam nadzieję, że znowu będziemy mogli być razem - podsumowała wiceprezydent Krzysteczko.

Do tej pory w Rudzie Śląskiej odbyło się szesnaście edycji TGON. Co roku w ramach wydarzenia w różnych dzielnicach miasta odbywają się imprezy kulturalne, artystyczne, edukacyjne, sportowe i rekreacyjne, których organizatorami są rudzkie instytucje i organizacje wspierające na co dzień osoby niepełnosprawne. Istotą obchodów jest przeprowadzenie kampanii promocyjno-informacyjnej na rzecz równości szans, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz propagowanie aktywnych postaw niepełnosprawnych mieszkańców Rudy Śląskiej.

Ocena: 0
Wyświetleń: 210 Dodał(a): zibi2
Komentarze