efektum
Historyczny tytuł mistrza jedzie do Rzeszowa! 2019-11-04

Niezwykle zacięta walka o historyczny, bo pierwszy, tytuł Mistrza Polski rozegrała się w Arenie Ursynów. Przez weekend rywalizowały tam najlepsze drużyny Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Tytuł pojechał do Rzeszowa, reprezentanci stolicy przegrali finałowy pojedynek zaledwie jednym punktem.

Szczęk metalu, opancerzone koła, ale przede wszystkim hart ducha, olbrzymie emocje i fantastyczne widowisko! W weekend w Arenie Ursynów rozegrano prestiżowy turniej finałowy Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.

- Od 2006 roku Fundacja organizuje cykl rozgrywek ligowych, finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W całym cyklu rozgrywek występowało 13 drużyn. Z tych trzynastu w turnieju w Arenie Ursynów zagrało 8 najlepszych - mówi Rafał Skrzypczyk z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, organizator Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.

Niepełnosprawni rugbyści na co dzień udowadniają, że wózek nie oznacza końca aktywności, a sport jest świetnym sposobem na rehabilitację. Przez cały rok rywalizują w rozgrywkach ligowych, a na koniec sezonu przychodzi czas na starcie najlepszych. Po raz kolejny w ursynowskiej hali.

Historyczny tytuł - dla rzeszowian

Od tego roku - ponieważ właśnie utworzył się Polski Związek Rugby na Wózkach - zwycięzca turnieju automatycznie staje się mistrzem Polski. Nic dziwnego, że rywalizacja o tytuł była niezwykle zacięta. W finale zawodów zmierzyli się ubiegłoroczni rywale - warszawska drużyna Four Kings i rzeszowska Flying Wings.

Rywale nie odstawali od siebie o więcej niż punkt. Ostatecznie mecz finałowy zakończył się jednopunktowym zwycięstwem rzeszowian 45-44. I to mimo gorącego dopingu warszawskich kibiców, którzy licznie przybyli do Areny Ursynów.

- Myśleliśmy, że wszystko rozstrzygnie się w pierwszych dwóch kwartach, ale mecz był bardzo zacięty - mówił kapitan gości.

- Wygrywa ta drużyna, która popełnia mniej błędów my popełniliśmy jeden błąd więcej. Mamy do przemyślenia to co poszło źle. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy kibiców w przyszłym sezonie - mówił Dominik Rymer z Four Kings, jeden z weteranów rugby na wózkach w naszym kraju.

Mecz o trzecie miejsce - Avalon kontra IKS zakończył się wygraną Mikołowian. Zawodnicy ze stolicy triumfowali za to jako najlepsi na boisku. W kategorii 0,5 pkt najlepszy był Adam Bartkiewicz z Avalon Extreme Warszawa, w kategorii 1-1,5 pkt - Tomasz Witkowski z Four King Warszawa, w kat. 2 pkt - Łukasz Szałabski z IKS Jeźdźcy Mikołów, a w kategorii wysokopunktowców (2,5-3,5 pkt) - Łukasz Rękawicki z Avalon Extreme Warszawa. MVP turnieju finałowego PLRnW został Łukasz Szałabski z IKS Jeźdźcy.

Ocena: 0
Wyświetleń: 241 Dodał(a): zibi2
Komentarze