efektum
Niepełnosprawni proszą o pomoc. Zbierają na budowę domu 2020-12-24
Lubelskie
Podopieczni Stowarzyszenia „Dlaczego Nie” z Sulechowa potrzebują pomocy. To niepełnosprawne intelektualnie, młode osoby. Ich największym marzeniem jest wybudowanie domu, który byłby ich miejscem na ziemi, szczególnie, kiedy zabraknie rodziców. Stowarzyszenie stara się zebrać pieniądze potrzebne na budowę ośrodka

Osoby niepełnosprawne intelektualnie potrzebują stałej opieki i wsparcia. Stowarzyszenie „Dlaczego nie” zrzesza obecnie 37 osób. 5 z nich mieszka w wynajmowanym przez organizację lokalu. Chętnych do korzystania z takiego wspólnego miejsca jest zdecydowanie więcej. Dlatego stowarzyszenie zbiera pieniądze na wybudowanie domu dla swoich podopiecznych.

Stowarzyszenie prowadzi zbiórkę na stronie zrzutka.pl.

W dobie pandemii pieniądze udaje się zdobyć także poprzez licytacje fantów grupy „Niewidzialni” na Facebooku.

Jednym z podopiecznych stowarzyszenia jest Jarek, który ma 15 lat. Nastolatek chętnie spędza czas we wspólnym mieszkaniu. Tu uczy się wykonywania obowiązków domowych, samodzielności i odpowiedzialności. Chętnie uczestniczy też w zajęciach kreatywnych. Według mamy Jarka, pani Anety, są to najlepsze warunki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, a dom, o którym marzą byłby dla nich idealnym miejscem do życia.

Stowarzyszenie chciałoby stworzyć dom, w którym mieszkałoby ponad 20 podopiecznych.


Ocena: 0
Wyświetleń: 201 Dodał(a): zibi2
Komentarze