efektum
Podsumowanie tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. \"Przekazaliśmy pomoc o wartości ponad 51 milionów złotych\" 2020-12-17
Mazowieckie
W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?
Skala pomocy w ramach 20. edycji Szlachetnej PaczkiDo Szlachetnej Paczki co roku włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji z przyczyn od siebie niezależnych. Organizatorzy docierają do biedy niezawinionej, ukrytej. Pomoc otrzymują ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, ale również tacy, którzy nie poradzą sobie sami, czyli np. ubodzy seniorzy i niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei oraz wiary w bezinteresowną dobroć ludzi. Jak wyglądała tegoroczna edycja?
- To jest coś absolutnie niesamowitego, dlatego, że dzięki Państwu mogliśmy pomóc aż 14016 rodzinom. To oznacza, że odwiedziliśmy ponad 20 tys. domów. Przekazaliśmy pomoc - i to jest taka liczba, która nas zaskoczyła - o wartości ponad 51 milionów złotych . (...) Aż 20 proc. osób, które otrzymały od nas pomoc, to są osoby, które ucierpiały przez pandemię - mówiła w Dzień Dobry TVN szefowa Szlachetnej Paczki, Joanna Sadzik.
W tegorocznych paczkach znajdowały się zarówno towary pierwszej potrzeby, jak i sprzęty elektroniczne, co było szczególnie zrozumiałe w rodzinach wielodzietnych. Wielu osobom owa pomoc umożliwiła dopiero branie udział w szkolnych zajęciach.
- Dotarliśmy do takich dzieciaków, które od marca faktycznie w tych lekcjach nie brały udziału, bo po prostu nie miały jak. Dlatego, że nawet jak jest komputer w domu to jest jeden, a jak jest dzieci trójka, to rodzice tak naprawdę wybierają - zwykle uczy się najstarsze - tłumaczyła szefowa Szlachetnej Paczki.
Pomocą zostały objęte również osoby schorowane i starsze. Wiele z nich podczas pandemii straciły możliwość dodatkowego reperowania budżetu .
- Tutaj takimi najważniejszymi potrzebami była żywność, środki czystości... Takie rzeczy, które dla nas - którzy maja więcej szczęścia - są zupełnie oczywiste i podstawowe - dodała Joanna Sadzik.


Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/podsumowanie-tegorocznej-edycji-szlachetnej-paczki-przekazalismy-pomoc-o...
Ocena: 0
Wyświetleń: 247 Dodał(a): zibi2
Komentarze