efektum
Miejsce gotowe, rekrutacja przeprowadzona. Jeszcze w tym roku powinny ruszyć Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim 2020-12-11
Opolskie
Pracownie pod zajęcia malarskie, artystyczne, czy informatyczne -starostwo opolskie oddało do użytku w Tarnowie Opolskim obiekt, w którym będą prowadzone Warsztaty Terapii Zajęciowej. Na ten cel dostosowano parter budynku Domu Dziecka.

Zakończył się również proces rekrutacji osób chętnych do udziału w zajęciach.

- Zainteresowanie było bardzo duże. Ostatecznie przyjętych zostało 30 osób – mówi Krzysztof Wysdak, członek zarządu powiatu opolskiego. - Zainteresowanie skorzystaniem z warsztatów było spore. Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory na terenie powiatu działał tylko jeden taki ośrodek w Starych Siołkowicach, którą prowadził opolski Caritas. To dowodzi, że decyzja o utworzeniu WTZ jest słuszna i tym samym wyszliśmy naprzeciw oczekiwań osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Zajęcia powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Koszt adaptacji pomieszczeń po Warsztaty Terapii Zajęciowej to prawie 650 tysięcy złotych.
Ocena: 0
Wyświetleń: 926 Dodał(a): zibi2