efektum
Lubelski duet zdobył w Wiśle srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2020-10-14
Mazowieckie
W dniach 10-11 października w hali sportowej Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle, zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Wspaniały sukces odnieśli reprezentanci Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start Lublin - Patryk Saba i Tomasz Słomiany, zostając wicemistrzami kraju w klasie 6-7. To największe osiągnięcie w historii lubelskiego klubu w tej dyscyplinie sportu.

Lublinianie pokazali się z bardzo dobrej strony, przegrywając w trakcie mistrzostw tylko jeden pojedynek, z reprezentantami ZSN Start Skierniewice - Michałem Deiglserem i Wojciechem Wlazło, którzy zostali mistrzami Polski w tej klasie. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast przedstawiciele IKS AWF Warszawa I.

– Turniej został przeprowadzony zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19. Ostatni kwartał 2020 roku obfituje w wiele imprez dla osób niepełnosprawnych. Praktycznie co tydzień mamy zawody ogólnopolskie. Liczę, że sytuacja związana z koronawirusem pozwoli nam na rozegranie drugiego i trzeciego turnieju z cyklu Grand Prix Polski – mówi Marek Biernat, jeden z trenerów reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni tenisiści stołowi w Wiśle rywalizowali o medale krajowego czempionatu w pięciu klasach. W klasach 1-5 złotymi medalistami zostali przedstawiciele ZSN Start Skierniewice (Sławomir Przybysz i Michał Czułek), którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili IKS Jezioro Tarnobrzeg i WZSN Start Wrocław. Zawodnicy ze Skierniewic, wspomniani Michał Deiglser i Wojciech Wlazło wygrali także zmagania w klasach 6-7. Z kolei w najliczniejszej klasie – 8, pierwsze miejsce zajął zespół ZSR Start Zielona Góra (Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki i Tomasz Mika). Przedstawiciele klubu z Ziemi Lubuskiej triumfowali ponadto w rywalizacji, w klasie 9-10 (Igor Misztal i Hubert Morusiewicz). W klasie 11 natomiast nie miał sobie równych inny przedstawiciel województwa lubuskiego – Start Gorzów Wielkopolski I (Damian Fira, Marek Chybiński).

Tenis stołowy osób niepełnosprawnych należy podzielić na dwie kategorie – ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Zawodnicy poruszający się na wózkach rywalizują w grupie pierwszej (klasy niepełnosprawności: 1, 2, 3, 4 oraz 5 – im niższa klasa, tym większy stopień niepełnosprawności), natomiast zawodnicy stojący uczestniczą w rywalizacji w grupie drugiej (klasy: 6, 7, 8, 9, 10 oraz 11). W tym miejscu wyodrębnić należy jeszcze kategorię 11, w której zostali uwzględnieni zawodnicy z niepełnosprawnością umysłową.

Ocena: 0
Wyświetleń: 1196 Dodał(a): zibi2