efektum
Zgłoś rodzinę w potrzebie – pozwól, by dotarła do niej Szlachetna Paczka! 2020-09-30
Mazowieckie

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że od kilku miesięcy żyjemy w innej rzeczywistości. Znacznie trudniejszej i bardziej wymagającej.

Obecny stan dodatkowo niepokoi, bo bieda i ubóstwo wielokrotnie zamykane są za drzwiami, nikt o nich nie wie, często nikt się nie domyśla. A one są i każdego dnia sprawiają, że w sercu dziecka gaśnie iskierka – iskierka nadziei, iskierka wiary, że życie może być lepsze. Szlachetna Paczka oraz osoby z nią związane od 2001 roku zmieniają historie ludzi w potrzebie. Otwierają drzwi, których od lat nikt nie otwierał, docierają do ludzi, którzy nigdy nie mieli w zwyczaju prosić o pomoc.

Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy i darczyńców cuda naprawdę się zdarzają! Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki i czyń cuda! Jak co roku, także w Mielcu trwają intensywne przygotowania do nowej edycji Szlachetnej Paczki. Nadal można zostać wolontariuszem.

Każdy nowy wolontariusz jest szansą dla rodzin i osób samotnych – to właśnie on może pomóc odmienić ich trudny los. Dać im siłę do walki. Każdy wolontariusz to zmiana dla tych, którym nie pomógł nikt inny. To dzięki wolontariuszowi w ich życiu nic nie będzie takie jak wcześniej. Daj szansę – zgłoś rodzinę w potrzebie Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.

Wolonatriusze docierają do prawdziwej biedy – tej niezawinionej i ukrytej. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni.

Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi. Znasz taką rodzinę? Zgłoś ją, dasz jej szansę na lepsze jutro. Chcesz zgłosić rodzinę w potrzebie? A może chciałbyś zostać wolontariuszem? Napisz do lidera regionu w celu uzyskania potrzebnych informacji. Kontakt do lidera regionu: Marta Łanucha – marta.lanucha@gmail.com.

Ocena: 0
Wyświetleń: 227 Dodał(a): zibi2
Komentarze