efektum
Nurkowanie bez barier 2020-09-12
Mazowieckie
Przyjęło się mówić, że bariery są tylko w głowach. To nieprawda. Niedostępna infrastruktura i brak dostatecznych środków ogranicza zarówno prozaiczne codzienne aktywności, jak i równy dostęp do sportu. Dlatego głośno trzeba mówić o tym, jak cenne i wartościowe są kooperacje biznesu i organizacji pozarządowych.

Warto też wspominać o miejscach, takich jak baza nurkowa Stowarzyszenia "Krok po Kroku HSA". Obiekt posiada specjalnie przystosowaną platformę, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami mogą bezpiecznie i komfortowo nurkować.

Już w ten weekend, w Płotkach koło Piły na unikalnej na skalę europejską pływającej platformie spotkają się nurkujące w osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Ponad 30 osób będzie szlifowało swoje umiejętności pod okiem instruktorów.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez współdziałania wielu podmiotów: stowarzyszenia "To Ma Sens", fundacji "Mniejszy Błękit", stowarzyszenia "Krok po Kroku HSA", fundacji "Tacy Sami", Nautica Travel and Adventure, fundacji "Przeżyj to Sam" oraz wielu zaangażowanych wolontariuszy i wolontariuszek.

Źródło: Materiały prasoweData utworzenia: 11 września 2020 22:23
Ocena: 0
Wyświetleń: 460 Dodał(a): zibi2
Komentarze