efektum
W zabytkowej plebanii we Włoszczowie oprócz windy będzie specjalna platforma dla niepełnosprawnych 2020-07-24
Świętokrzyskie
Na finiszu są prace przy remoncie zabytkowej XIX-wiecznej plebanii parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Te prace, które zostały jeszcze do wykonania to już naprawdę kosmetyka. Całe przedsięwzięcie zakończy się do września tego roku.

Budynek już jest wizytówką miasta. Gruntownie odnowiony, w ramach wielkiego projektu rewitalizacji centrum Włoszczowy, zyskał funkcjonalne poddasze. W dawnym domostwie proboszczów zawitała nowoczesność. Chodzi nie tylko system grzewczy, czy windę o czym wielokrotnie pisaliśmy. Okazuje się, że w transporcie osób niepełnosprawnych pomoże specjalna platforma, zamontowana na schodach.

- To urządzenie jeszcze rzadko można spotkać w różnego rodzaju miejscach publicznych we Włoszczowie. Platforma będzie w zabytkowej plebanii po to, aby jak najbardziej zminimalizować bariery architektoniczne, jakie niepełnosprawni spotykają na swojej drodze. Posłuży też osobom starszym - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Plebania czeka na resztę doposażenia - urządzenie kuchni, stołówki dla podopiecznych św. Brata Alberta, świetlicy dla dzieci i młodzieży, sali konferencyjnej dla organizacji pozarządowych. W wyremontowanych wnętrzach znajdzie się też parafialna izba pamięci.

Ocena: 0
Wyświetleń: 212 Dodał(a): zibi2
Komentarze