efektum
Proszą tylko o złotówkę. Niezwykły apel niepełnosprawnych. Pomożecie? 2020-06-25
Mazowieckie

To już ostatni moment na kupno nowego samochodu. Niepełnosprawni uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Świętej Kingi w Tarnowie prowadzą zbiórkę pieniędzy na nowego busa. Ten obecny ma już dziesięć lat, a na liczniku pół miliona przejechanych kilometrów. Gdy się zepsuje, nie będzie się już go opłacało naprawiać.


O tym, jak ważny jest nowy bus do przewożenia uczestników, przekonuje siostra Weronika. Szefowa placówki opowiada, że uczestnicy codziennie dowożeni są nie tylko z Tarnowa, ale też z siedmiu gmin.

- Jedni mówią, że jeżdżą do pracy, inni, że do szkoły, jeszcze inni, że na rehabilitacje. Nie sposób ich zostawiać w domu. Przywożąc i odwożąc uczestników robimy trzysta kilometrów dziennie. To w sumie ponad trzydzieści osób – opowiada szefowa placówki.

Samochód jest w ciągłym ruchu od godziny szóstej rano do godziny dziesiątej.

- Marzy nam się dziewięcioosobowy, nowy pojazd tej samej marki, którą mamy. Musi być dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Najlepiej jakby posiadał ruchomy podnośnik. Na równi ważna jest klimatyzacja. Osoby podróżujące mają bardzo różne schorzenia i muszą być przewożone w komfortowych warunkach - dodaje siostra Weronika.

https://www.eska.pl/tarnow/prosza-tylko-o-zlotowke-niezwykly-apel-niepelnosprawnych-pomozecie-aa-MawL-S4tB-9q7c.html

Ocena: 0
Wyświetleń: 233 Dodał(a): zibi2
Komentarze