efektum
Programy wsparcia niepełnosprawnych. Dłuższe terminy składania wniosków 2020-04-08
Mazowieckie

Ważna informacja dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydłużyło terminy naborów w ramach tegorocznych edycji programów "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" oraz "Opieka wytchnieniowa".


Termin składania wniosków w ramach tegorocznej edycji programów "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" oraz "Opieka wytchnieniowa" upłynął 3 kwietnia. Wciąż jednak można je składać.

-  W związku z niecodzienną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa zdecydowaliśmy się wydłużyć terminy składania wniosków w ramach programów "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" oraz "Opieka wytchnieniowa" edycja 2020. Chcemy umożliwić gminom i powiatom ubiegającym się o przyznanie środków finansowych skompletowanie niezbędnej dokumentacji w bezpiecznym dla nich okresie - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Aby skorzystać z programów, gmina/powiat składa wniosek do właściwego wojewody - w terminie do 22 kwietnia 2020 r. (decyduje data wpływu). Pierwotnie termin był do 3 kwietnia 2020 r.

Następnie wojewoda do 6 maja sporządza i przekazuje ministrowi rodziny wnioski na środki finansowe z programów (pierwotny termin 17 kwietnia).

MRPiPS do 20 maja dokona ostatecznej weryfikacji i zatwierdzenia wniosków złożonych przez wojewodów (pierwotny termin do 30 kwietnia). Warto przy tym odwiedzać stronę ministerstwa i śledzić ewentualne zmiany.

- W sytuacji wydłużenia stanu epidemii terminy naborów wniosków w ramach obu programów mogą ulec zmianie. Musimy dostosowywać nasze działania do bieżącej sytuacji, najważniejsze jest bezpieczeństwo - podkreśla minister Marlena Maląg.

Ocena: 0
Wyświetleń: 306 Dodał(a): zibi2
Komentarze