efektum
Niepełnosprawni w czasie epidemii koronawirusa. PFRON zabiera głos! 2020-03-24
Mazowieckie

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osów Niepełnosprawnych przygotował specjalny program dla dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa i ułatwienia w rozliczeniu projektów organizacji pozarządowych. Środki na ten cel trafią do samorządów powiatowych i bezpośrednio do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jak zapowiada PFRON, trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają pomóc beneficjentom.

Niepełnosprawni w czasie epidemii koronawirusa mogą liczyć na specjalny program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Istotnym elementem wsparcia będzie dofinansowanie kosztów opieki dla osoby niepełnosprawnej, ze względu na czasowe zamknięcie placówek rehabilitacji zawodowej i społecznej. Wszystkie działania mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Już w poprzednim tygodniu Fundusz zapowiedział, że cześć projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe w marcu będzie mogło zostać dokończonych w terminie późniejszym. Mimo zawieszenia zajęć dla osób niepełnosprawnych zakłady terapii zajęciowej nadal mogą liczyć na finansowanie.

Bacznie obserwujemy, co przynosi kolejny dzień i pracujemy nad wdrożeniem systemowych rozwiązań, które najlepiej pomogą naszym beneficjentom, a przez to osobom niepełnosprawnym - dodaje Michałkiewicz.

Ocena: 0
Wyświetleń: 237 Dodał(a): zibi2
Komentarze