efektum
Agata Grzesik, blogerka: \"Mam 133 cm wzrostu. Ludzie chcą wiedzieć, jak uprawiam seks\" 2020-02-06
Opolskie
Agata Grzesik, opolanka i autorka bloga Pani Miniaturowa, łamie tabu i przekracza granice. Wydawnictwo Integracja uznało ją za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Kiedyś byłam bardzo nieśmiała. Bałam się wychodzić do ludzi. W końcu zrozumiałam, że tak nie można, bo zginę w miejskiej dżungli. Zaczęłam walczyć o prawa swoje i innych niepełnosprawnych - mówi Agata Grzesik, opolska blogerka i autorka bloga Pani Miniaturowa.

- Nie boję się poruszać trudnych, czasami kontrowersyjnych tematów. Jak chociażby seks osób niepełnosprawnych, który jest tematem tabu. Ludzie często są zdziwieni, że niepełnosprawni w ogóle uprawiają seks, zastanawiają się, jak oni to robią - zauważa.

Osoby niskorosłe bywają na ulicach wytykane palcami, wyśmiewane, nazywane karłami. Opolska blogerka jest mamą 11-letniego chłopca i przyznaje, że ciąża była najtrudniejszym okresem w jej życiu.

- W Polsce źle się patrzy na niepełnosprawne kobiety, które decydują się na dziecko - mówi Agata Grzesik. - Miałam 20-lat, ale niskorosłość sprawiła, że wyglądałam bardzo młodo. Ludzie traktowali mnie jak nastolatkę, która zaszła w nieplanowaną ciążę i dawali sobie prawo, żeby mnie ukarać. Chlastali mnie językami, jak nożami. Ginekolog, do którego poszłam, stwierdził tylko: „przykro mi, jest pani w ciąży” - opowiada.

Więcej w programie "Gość nto".

https://nto.pl/agata-grzesik-blogerka-mam-133-cm-wzrostu-ludzie-chca-wiedziec-jak-uprawiam-seks/ar/c6-14765276

Ocena: 6
Wyświetleń: 300 Dodał(a): zibi2
Komentarze