Niepełnosprawni mogą korzystać z pomocy asystenta

Zdjęcia:

Osoba: Niepełnosprawni mogą korzystać z pomocy asystenta
Miejscowość: Poznań
E-mail: zibi2@poczta.fm
Strona WWW: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/niezaleznosc-na-telefon-asystenci-pomagaja-niepelnosprawnym-z-poznania/t2hzdl6#slaj
   
dodano: 2019.08.07
ważne do: 2025.11.23

Szczegóły ogłoszenia:

To był strzał w dziesiątkę! W Poznaniu ruszyła już trzecia edycja programu Niezależność na telefon. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pomocy asystentów, by załatwić codzienne sprawy

– Głównym celem programu jest zapewnienie dorosłym osobom niepełnosprawnym bezpłatnych usług asystenta, który wspomoże w wykonywaniu codziennych obowiązków. Usługi te będą realizowane do końca tego roku – mówi Joanna Żabierek z urzędu miasta. O tym, że uruchomienie akcji było dobrym pomysłem, świadczą statystyki wydziału zdrowia i spraw społecznych w poznańskim magistracie. W poprzedniej edycji programu skorzystało z niego aż 215 osób.
 

Asystent może np. pomóc w transporcie środkami komunikacji publicznej, towarzyszyć w czasie robienia zakupów oraz korzystania z punktów usługowych czy pomóc w utrzymaniu czystości sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania – wylicza Joanna Żabierek.

Bezpłatne wsparcie można zamówić, dzwoniąc pod numer telefonu 61 646 33 44 (następnie wybrać 0) lub 786 819 079 w dni powszednie w godzinach 7.30–20.00. Szczegóły uzyskania takiego wsparcia można znaleźć na stronie internetowej miasta: http://www.poznan.pl.