500 zł za wstrzymaną rehabilitację. 2020-04-24
Opolskie, Opole
500 złotych miesięcznie otrzymają niepełnosprawni, którym pandemia koronawirusa uniemożliwia rehabilitację. Chodzi głównie o zajęcia w zamkniętych obecnie placówkach podległych m.in. samorządom lokalnym z powiatu prudnickiego. Wsparcie to umożliwia program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowanie ma zapewnić takim osobom pomoc domową.

- Ogłosiliśmy nabór wniosków, które do nas już spływają - mówi Jolanta Barska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku. - Z tego programu może u nas skorzystać 56 niepełnosprawnych, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Także 24 osoby, które są pełnoletnimi uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Mamy też cztery osoby, które uczestniczą w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.

Dofinansowanie takie można otrzymywać maksymalnie przez trzy miesiące. Wnioski przyjmowane będą do końca września. W powiecie prudnickim pierwsze pieniądze za marzec i kwiecień wypłacone zostaną w przyszłym tygodniu. Wsparcie to zapewnia program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
Ocena: 0
Wyświetleń: 1473 Dodał(a): zibi2