Jak przystosowywać miasto do potrzeb osób niepełnosprawnych? 2020-03-07
Lubuskie

Takie pytanie stawiane jest w ramach cyklicznych spotkań, które od kilku lat prowadzone są w Gorzowie Wlkp. pod kierunkiem miejskiego architekta Dariusza Górnego. Ich celem jest poznawanie problemów niepełnosprawnych gorzowian – usuwanie barier architektonicznych, ułatwianie poruszania się po mieście, usprawnienia komunikacyjne.

Ostatnie tego typu spotkanie odbyło się w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie rozmawiano o działaniach zakładu, ułatwiających niepełnosprawnym komunikację po mieście.

Uczestnicy, przywiezieni z centrum miasta autobusami przystosowanymi do obsługi osób z niepełnosprawnościami, zapoznali się z planami dotyczącymi nowego węzła przesiadkowego oraz poznali możliwości techniczne nowego gorzowskiego tramwaju.

To drugie spotkanie w MZK. Podczas poprzedniego (w październiku ub.r.) niepełnosprawni (w tym tzw. wózkowicze, osoby niewidzące lub/i niesłyszące) przedstawili swoje oczekiwania wobec taboru oraz pracy kierowców i motorniczych.

https://portalkomunalny.pl/jak-przystosowywac-miasto-do-potrzeb-osob-niepelnosprawnych-401170/

Ocena: 0
Wyświetleń: 1568 Dodał(a): zibi2